Mezuniyet Kep & Cübbe

Eğitim ve öğretim hayatının başarılı bir şekilde bitirilmesi sonucunda düzenlenecek olan mezuniyet töreni oldukça önemli olmakla birlikte bu törende giyilecek olan kıyafetlerde akıllarda kalıcı olması sebebiyle günün önemli ve özel geçmesini için büyük rol üstlenmekte. Bu özel günlerde ise öğrencileri en çok heyecanlandıran parça ise hiç şüphesiz mezuniyet cübbe kep parçaları oluyor. Eğitimin hangi seviye düzeyi olursa olsun mezuniyet günü giyilecek olan cüppe yeni başlangıçları sembolize ederken aynı zamanda akademik havası ile kişinin ve kurumun temsil niteliğini de taşıyor.

Cübbe Üzerinde Arma

Şekil, kumaş, renk gibi farklılıklara karşımıza çıkan cübbeler kurumlar arası asıl farkı üzerine işlenen kurumu temsil eden armalar sayesinde yakalıyor. İlk öğretim, lise, üniversite gibi kurumların eğitim benzerlikleri olmasına karşılık her kurumun düzenlediği mezuniyet törenlerinde farklı model mezuniyet cübbe örnekleri kullanılabiliyor. Kullanılan bu cübbelerin göğüs bölümüne denk gelecek bölümlerinde vurgulu, motifli ya da yazılı olarak istenen semboller, armalar işleniyor.

Cübbe ve Renk İlişkisi

Mezuniyet cübbe kullanımında şifre olan durum aslında renklerinde gizli oluyor. Üniversiteler baz olarak konuşulduğunda fakülteler arasında cübbe renklerinde farklılıklar olduğu gözlemleniyor. Bu durumun sebebi öğrencilerin bitirdiği bölüm ve fakülte farklılığının temsil edilmesinden kaynaklanıyor.

Cübbe Modası Olur Mu?

Cübbe özel günlerde kullanılan bir kıyafet olduğu için kumaş yapısının oldukça kaliteli olması gerekiyor. Kullanım sağlanırken kumaşın hemen kırışacak bir yapıda olmaması ya da uzaktan bakıldığında kumaşın basit durmaması gerekiyor. Bu nedenle mezuniyet cübbe siparişi verirken dikecek olan firmanın da payı oldukça önemli bir konumda bulunuyor. Aynı zamanda dikimi sağlayacak olan firma kurumun isteğine göre cübbelerde değişiklik yaparak farklı bir tarz ve moda da oluşturmuş olabiliyor.

Özel Güne Özel Seçim

Cübbe deyimi yerindeyse her zaman giyilemeyecek bir tekstil ürünü olmasından ötürü oldukça önemli bir hal oluyor. Bu nedenle bu özel günde bu özel kıyafeti giymek oldukça önemlidir. Cübbeler kalıp olarak standart bir şema üzerinde bulunsa da birbirlerinden ayrılan karakteristik özellikleri isteğe göre oluşturulabiliyor. Bu nedenle cübbe imalatında güvenilir bir firma tercih etmek gerekiyor.

Daha detaylı bilgi için mezuniyet kep cübbe modellerimizi inceleyebilirsiniz.