Kolej Forması

Kolej forması

Kolej forması, bir okul üniforması olmasının yanı sıra o okulu temsil eden bir değerdir. Giyen öğrencilerin o okula aidiyeti ve o okulu temsil etmesinin yolu yalnızca iyi tasarlanmış ve öğrencilerin amaç bütünü ile örtüşen bir üniforma tasarımı ile mümkün olur. Eski zamanlarda olduğu gibi önlük tarzı formalar artık güncelliğini kaybettiğini artık yerine özel tasarımlı okul kıyafetlerinin aldığını söylersek sanırım yanlış olmaz.

Üniforma Tasarım Kriterleri

Üniforma tasarım kriterleri, o okulun temsil ettiği değerlerin öğrencilere aktarımı olarak düşünülebilir. Dikim tarzı, bedende aldığı şekil ve arma konumlandırması bu kriterlerin başlıcalarıdır. Sonrasında renk ve desen seçimleri ile cinsiyete göre tasarlanan giyim seçenekleri ile devam eder. Günümüzde kolej forması tasarımları artık sıkıcı birer üniforma olmaktan çıkıyor ve rahat, kullanışlı birer kıyafet kombini haline dönüşüyor.

Kolej forması

Ayrıca mevsim seçimleri ve dış giyim seçenekleri ile desteklenen üniforma, kullanıldığı bölüm tercihlerine göre de farklılık gösterir. Teknik bir bölümde uygulamalı derslerde kullanılması planlanan bir üniforma ile laboratuvar ortamında eğitim veren bir bölümün üniformaları kuşkusuz ki birbirinden farklı olmak durumundadır. Tasarım kriterleri, bu bağlamda üniforma kol uzunlukları, etek uzunlukları, pantolon boyları ve aynı zamanda kullanım alanında ifade ettiği renkler ile tasarlanır.

Özel okul forması

Okul Kıyafetlerinde Çözüm Ortağınız: Formaram Butik

Okullar için özel okul kıyafetlerikolej formalarımezuniyet cübbeleri tasarlayan Formaram Butik 27 yılı aşkın deneyimi ile kaliteyi, müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, okul kıyafetleri konusundaki güncel gelişmelere uygunluğu esas almıştır.

Kolej forması, mezuniyet cübbesi, özel okul forması ve kep tasarımları için www.formarambutik.com adresini tercih ettiğinizde ihtiyaçlarınıza uygun seçimler ve en uygun olan tavsiyeler için firma yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz. Kolej forması ve diğer tüm okul kıyafetleri ihtiyaçları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.